انجمن کوهنوردی کارکنان دانشگاه خوارزمی- برنامه های اجرا شده 1402
صعود به قله دماوند- جبهه غربی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/9/6 | 


محل برگزاری:   استان: مازندران    شهر: پلور     روستا:

محل حرکت: دانشگاه -کرج  ساعت حرکت:۹:۳۰  صبح

تعداد روزهای برنامه: سه روزه          نوع ترانسفر: مینی بوس + ماشین های محلی

ارتفاع : ارتفاع مبدا:  ۲۲۷۰ متر ارتفاع کمپ: سیمرغ ۴۲۰۰ متر  ارتفاع صعود: ۵۶۷۱ متر
نرم افزار مورد استفاده: A-GPS tracker    فایل GPS: دانلود فایل enlightened

منبع استعلام: سایت هواکوه/ آقای هاشم‌نژاد   
شرایط جوی: 
صاف و آفتابی

مدت زمان:  صعود: ۱۲ ساعت  فرود: ۱۲ساعت کل: ۲۴ساعت

زبان بومی منطقه: مازندرانی     
جانوران و حیوانات منطقه: 
خرس، بز، کل، کبک و           
 نوع پوشش گیاهی منطقه: گون

نام و آدرس راهنمایان محلی: آقا محسن -پلور       
 شماره تماس:
۰۹۱۱۷۳۳۳۶۱۶

نام سرپرستان: محمود عباس نژاد و مازیار بشیری منش  
جلودار: نعمت آزادی
عقب‌دار: مازیار بشیری منش  
پشتیبان هوشیار: سیدرضا حسین پور

افراد شرکت کننده: محمود عباس نژاد، مازیار بشیری منش، نعمت آزادی، سجاد خورشیدوند، زهرا تقوایی فرد، رضا منطقی، دکتر چالاک مجیدی ، علی اکبر جمشیدی
گزارش برنامه: (نویسنده: محمود عباس نژاد)

گروه کوهنوردی کارکنان دانشگاه در ادامه فعالیت های تخصصی طی یک برنامه ۳ روزه موفق شد در روز سه‌شنبه ۲۴ مردادماه به قله دماوند صعود کند و پرچم دانشگاه خوارزمی را بر فراز قله دماوند به احتزاز درآورد. 
این برنامه از روز یکشنبه ۲۲مرداد و از جبهه غربی یکی از طولانی‌ترین و پرشیب ترین مسیرهای صعود وارد منطقه شد. گروه تخصصی کوهنوردی کارکنان پس از شب مانی در جان‌پناه سیمرغ با ارتفاع تقریبی ۴۲۰۰ متر 
روز دوشنبه یک بار صعود به ارتفاع ۴۵۰۰ جهت هم هوایی اجرا نمود و سپس تیم به استراحت پرداخت.
روز سوم ۲۴ مرداد تیم ساعت ۴:۳۶ صبح به سمت قله حرکت کرد و با تراورس و عبور صخره ها و پاکوب روی برف و یخ و همچنبن عبور از مسیر های گوگردی در نهایت ساعت ۱۳ روز سه‌شنبه ۲۴ مرداد بر بام ایران ایستاد.
اعضای تیم پس از ۳۰ دقیقه استراحت، دور افتخار و عکاسی از همان مسیر به سمت پایین حرکت کرد و ساعت ۱۹ به پناهگاه سیمرغ رسید و پس از صرف غذا و جمع کردن چادرها ساعت ۲۱:۳۷ دقیقه به محل پارکینگ غربی رسید.
مسافت رفت و برگشت از پارکینگ تا کمپ فدراسیون کوهنوردی ۲ ساعت است و تیم پس از صرف شام به سمت کرج حرکت کرد و ساعت ۱ بامداد کلیه اعضای تیم به سلامت به دانشگاه رسیدند و برنامه پایان یافت.
با توجه به شرایط جوی و بارش های فراوان در روزهای گذشته، کار صعود را برای تمام تیم ها سخت کرده بود اما به دلیل آمادگی اعضای تیم و زمانبندی هوشمندانه برنامه و پس از مشورت با کارشناسان هواشناسی و اعضای تخصصی، خوشبختانه در یک شرایط کاملا مساعد آب و هوایی، تمام اعضای تیم در سلامت کامل موفق به صعود شدند.این صعود را به اعضای تیم و جامعه بزرگ دانشگاه خوارزمی تبریک عرض میکنیم.(لازم به ذکر است تیم تخصصی کوهنوردی بیش از این چندین قله از جمله: اسپیدچال، همهن، درفک، کهار و ناز را صعود کرده بود و همچنین یک پیمایش ۳۰کیلومتری در منطقه دشت لار را تجربه کرده است).

جا دارد از هماهنگی و همدلی اعضای تیم سپاسگزاری کنم. از آقای زارعی (راننده) به خاطر مسئولیت پذیری و همراهی خوبشان سپاسگزاریم. از دبیر انجمن کوهنوردی (آقای حسین پور)، مسئول امور نقلیه (آقای نظری)، مدیر تربیت بدنی دانشگاه (آقای دکتر جوکار)، مدیر امور عمومی، مدیر مالی دانشگاه و دیگر عزیزان سپاسگزاریم. با آرزوی تندرستی و شادکامی برای همه دوستان.
نشانی مطلب در وبگاه انجمن کوهنوردی کارکنان دانشگاه خوارزمی:
http://khu.ac.ir/find-130.28780.70526.fa.html
برگشت به اصل مطلب